Kokosová mléčná rýže

Prostě jí mülluju.
Na 2 porce:
½ hrnku rýže (basmati)
1 hrnek kokosového mléka
1-2 vanilkové cukry
1 (dobrý) sojový jogurt
1 kaki
špetka skořice a zázvoru

1.

Rýži propláchneme horkou vodou, zalijeme kokosovým mlékem, smícháme s cukrem a přivedeme k varu. Jakmile směs začne probublávat, stáhneme plamen na minimum a necháme být.

 

2.

Mezitím si oloupeme kaki, které nakrájíme na co nejmenší kostičky. V malém rendlíčku ho pak podlijeme troškou vody a ovoníme skořicí se zázvorem. Necháme na mírném ohni dusit do změknutí.

 

3.

Hotová rýže by měla být krémová, nicméně ráda do ní přidávám ještě extra jogurt, aby konzistence odpovídala opravdové mléčné rýži. S horkým ovocem navrch je to lahoda.


Komentáře

  • Bill Bennett has edited some terrific anthologies for this purpose. Try The Book of Virtues and The Book of Man: Readings on the Path to Manhood. Also try The Dangerous Book for Boys by Conn and Hall Iggulden, or their The Dangerous Book of Heroes — anything to subvert the dominant paradigm. Louis L’Amour probably converted far more people than did Karl Marx and was a far more entertaining writer.Andrew Kla#na&v8217;s Homelander series also addresses the serious moral questions of democracy in an entertaining fashion.

  • Terez.

    Ahoj, mohla bych dostat tip na dobrý sojový jogurt? Naposledy jsem jedla dobrý bílý v Dánsku a to je, přiznejme si, trochu z ruky :D

    • A co teda jíš?

      Nej je bílý Alpro, ale ten kupuju v Německu. Takže záleží, jak máš dlouhou ruku. Jinak není špatný třeba Provamel :-)

Co ty na to?