1.
Rýži několikrát propláchneme. Jakmile je voda průzračná, můžeme se vrhnout na vaření. Pokud nevlastníme rýžovar, postačí nám i obyčejný hrnec s pokličkou (použijeme však o něco méně vody). Rýži zalijeme studenou vodou, necháme 5 minut odstát a přivedeme k varu. Poté ihned stáhneme plamen na minimum a necháme dusit.
2.
Mezitím si připravíme dochucovací lektvar, tedy smícháme ocet s cukrem a solí, a černý sezam rozmixujeme na jemný prášek.
3.
Jakmile se většina vody vypaří, hrnec stáhneme z plotny a dáme stranou. Po 10ti minutách sundáme pokličku, rýži prolijeme cukrovým octem a opatrně promícháme speciální špachtlí nebo vařečkou. Polovinu pak obarvíme černým sezamem. Takto připravenou rýži rozprostřeme na prkénko nebo plech a necháme vychladnout.
Nigiri:
Z bílé rýže vytvarujeme několik malých válečků, které potřeme wasabi, překryjeme nakládaným zázvorem a převážeme proužkem řasy Nori.
Totoro nigiri:
Z černé rýže vytvarujeme oválný tvar, z bílé rýže pak jedno menší kolečko na bříško a dvě úplně malá kolečka na oči. Z řasy Nori vytřihneme ostatní menší dekorace (viz obrázek), na ouška postačí nakrájená jarní cibulka a na hlavičku malý lístek bazalky.
Onigiri:
Jarní cibulku nasekáme najemno, smícháme s rozmačkaným avokádem a dochutíme sojovou omáčkou, případně wasabi. Malou mističku vyložíme potravinářskou folií, naplníme do poloviny bílou rýží a doprostřed vložíme trochu náplně. překryjeme další vrstvou rýže a pomocí folie zabalíme do kuličky. Přijatelně velké kolečko řasy Nori položíme lesklou stranou dolů, trochu ji navlhčíme a zabalíme do ní rýžovou kuličku. Z rýže a řasy nakonec vytvoříme dvě velká očka.
Komentáře
Skvělé! Jeden z nejvíce inspirativních a designových food blogů ve stylizaci pokrmu! ❤️👍🏻
Moc díky, Moniko! :-)
tak tyhle tvoje nádherný sushi postavičky prostě žeru!! Jen tak dál, děláš perfektní práci! Díky za inspirace:-)
Jsem ráda, že se líbí :-)